Chór II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim działa od 1998 r.

Początkowo istniał mały, kilkuosobowy zespół, który z czasem rozrósł się do rozmiarów kilkudziesięcioosobowego składu mieszanego. Chór posiada bogaty repertuar pieśni patriotycznych, okolicznościowych, kolęd, utworów współczesnych i młodzieżowych. Akompaniuje mu zwykle zespół instrumentalny składający się również z uczniów II LO.

Chór towarzyszy wszystkim ważnym momentom w życiu II Liceum, daje także liczne koncerty dla środowiska lokalnego, instytucji oświatowych oraz organizacji społecznych i innych.

Do najważniejszych występów w ostatnich latach zaliczyć można:

1. Koncert w MOK z okazji podsumowania roku kulturalnego – IV 2009 r.
  2. Koncert w Zamku z okazji Miejskich Obchodów XX – lecia Okrągłego Stołu – VI 2009 r.
  3. Koncert kolęd w kościele OO. Jezuitów - Piotrkowski Wieczór Jedności – XII 2009
  4. Koncert na Rynku Trybunalskim – w ramach Letnich Koncertów organizowanych przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Tryb. – VIII 2010 r.
  5. Koncert z okazji promocji książki monograficznej o II LO w Piotrkowie autorstwa p. Zenona Bartczaka – X 2010 r.
  6. Koncert z okazji 50 – lecia istnienia Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Tryb. – XII 2010r.
  7. Koncert w Zamku z okazji Dnia Zakochanych – II 2011 r.
  8. Koncert z okazji 50 – lecia istnienia Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie - VI 2011 r.
  9. Koncert z okazji uroczystości wmurowania Aktu Erekcyjnego pod nowo powstające Centrum Idei ku Demokracji przy Kościele Panien Dominikanek – IX 2011 r.
  10. Coroczne koncerty kolęd w Kościele Panien Dominikanek.
  11. Coroczne koncerty dla dzieci w Oratorium OO. Bernardynów z okazji Bożego Narodzenia oraz Dnia Dziecka.

Udział w konkursach i festiwalach przyniósł liczne nagrody i wyróżnienia, zarówno dla chóru, jak i dla poszczególnych solistów. Warto tu wspomnieć o najważniejszych:

• Grand Prix dla Zespołu Wokalnego II LO w I Regionalnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej „ Moja Ojczyzna”
  • II Nagroda dla Zespołu Wokalnego II LO w Konkursie Poezji Śpiewanej w XIII Ogólnopolskich Spotkaniach z Poezją Marii Konopnickiej
  • I Nagroda dla Chóru II LO w Piotrkowskim Festiwalu „ Piosenka polska jest dobra na wszystko”
  • I Nagroda dla Chóru II LO w V Wojewódzkim Festiwalu „ Kolęda Pieśnią Zgody”
  • Grand Prix, II festiwal „ Śpiewamy polskie przeboje”, Piotrków 2003 – Marta Łaszek
  • Nominacja do „ Złotej Piotrkowskiej Dziesiątki” 2003 – Katarzyna Stelmaszczyk
  • Grand Prix, III festiwal „ Śpiewamy Polskie Przeboje”, Piotrków 2004 – Marcin Januszkiewicz
  • Nominacja do „ Złotej Piotrkowskiej Dziesiątki” 2004 – Juliusz Mroziński
  • Wyróżnienie w finale 49 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w kategorii „ poezja śpiewana” – Włocławek 25.06.2004 r. – Marcin Januszkiewicz
  • I nagroda, II Wojewódzki Finał „ Kolęda Pieśnią Zgody”, Piotrków, 2005r. – Marcin Januszkiewicz
  • Grand Prix, Festiwal „ Piosenka polska jest dobra na wszystko”, Piotrków, 2005r. – Marcin Januszkiewicz
  • Wyróżnienie w XXVII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poetyckiej „ Piostur” – Andrychów 2005r. – Marcin Januszkiewicz
  • Grand Prix V Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Bełchatów 2006r. – Marcin Januszkiewicz
  • I Nagroda, III Wojewódzki Festiwal „ Kolęda Pieśnią Zgody”, Piotrków 2006r. – Marcin Januszkiewicz
  • I Nagroda, festiwal „ Piosenka polska jest dobra na wszystko”, Piotrków 2006r. – Agnieszka Cichocka
  • I Nagroda, V Wojewódzki Festiwal „Kolęda Pieśnią Zgody” – Radosław Blonka i Ernest Staniaszek
  • Wyróżnienie w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Muzyczne Spotkanie Kultur - Tradycja Żydowska” – Inga Fogelman

Chór szkolny pod kierunkiem p. Renaty Tomy przygotował z okazji 150-lecia II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim ( Zjazd 2006 r. ) pieśń, która jest wykonywana odtąd na wszystkich szkolnych uroczystościach, spełniając rolę nieoficjalnego hymnu II LO. Wykorzystano przy tym melodię utworu „ Soplicowo”, napisanego przez G. Turnaua i S. Soykę do filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”.
W naszym zespole panuje prawdziwie twórczy klimat oraz świetna atmosfera - zawiązują się tu wieloletnie przyjaźnie. Wielu z jego członków znalazło dzięki swojej licealnej działalności muzycznej autentyczną drogę życiową - podejmując studia na uczelniach artystycznych, organizując własne zespoły muzyczne lub prowadząc po ukończeniu szkoły samodzielną działalność artystyczną.

Chórzyści – absolwenci utrzymują z nami stały kontakt, nierzadko biorą także udział
w bieżących występach chóru.

W prasie o Nas - "Rozśpiewane liceum"

Chór prowadzi nieustanny nabór – ZAPRASZAMY W JEGO SZEREGI !!!
( kontakt – p. Renata Toma – sala 05 lub Biblioteka II LO )

Piotrkowska platforma elearningowa

Warto odwiedzić:

Podziękowania dla:

• twórców gpeasy za: skrypt i motyw
    graficzny,
  • społeczności openclipart.org za: grafikę do strony.

Autorzy strony:

Uczniowie: Dalesz, Kamil
Redaktorzy: M. Kudyba, I. Filipczak - Szulc
Administrator: Paweł

Kontakt:

im. Marii Skłodowskiej – Curie

Stefana Żeromskiego 11
97-300, Piotrków Trybunalski
E-mail: sekretariat@lo2piotrkow.eu

Konto: 26 1560 0013 2324 5280 2000 0001

kliknij aby zapoznać się z artykułem
Mapa witryny